NEDEN MOBİLİZ?

NEDEN MOBİLİZ?

Mobiliz, teknolojisiyle, müşterilerinin saha operasyonlarını verimli, güvenli ve çevre dostu bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. Çözümleriyle bireylerden kurumlara, bir araçtan binlerce araca uzanan çok geniş bir yelpazeyle, her sektörden ve her ölçekten müşterisinin mobil takip ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Araç Takip Sistemi - Araç Takibi ve İzleme Sistemleri

Türkiye'nin Araç Takip Operatörü mobiliz, araç takip konusunda uzman bir ar-ge kadrosu tarafından geliştirilmiş Mobiliz Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi'nin Türkiye çapında yaygın satış ve satış sonrası 81 ilde hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Filo takip sistemlerinde Türkiye'de en çok tercih edilen marka olan Mobiliz, bu alanda 25 yıldan fazla tecrübeli mühendisler tarafından 2004 yılında geliştirilmiştir. Mobiliz Araç takibi ve Filo Yönetim Sistemi, işletmelerin değerli yüklerini, saha görevi yapan filolarını ve elemanlarını, internet aracılığıyla her an izlemelerine olanak sağlar ve bu sayede operasyonların etkin yönetimine ve işletme giderlerinin büyük ölçüde azalmasına katkıda bulunan bir sistemdir. Firmaların rekabet gücünü kıyasıya arttıran sistem sayesinde akaryakıt tüketiminin ve karbondioksit salınımı azalmaktadır. Sahadaki araçları kontrol altına almayı ve denetlemeyi sağlayan Mobiliz Araç Takip Sistemi sayesinde araçların rota dışı kullanımının önüne geçilebilmekte, gereksiz rölanti önlenebilmektedir. Firmalar tarafından belirlenmiş yol güzergâhları ihlallerini raporlayan sistem ile ekonomik sürüş takibi yapılabilmekte ve verimli araç kullanımı teşvik edilmektedir. Ayrıca geçmişe yönelik çeşitli raporlar üretilebilmekte ve arşivlenebilmektedir.

Mobiliz' in müşterilerine sunduğu ileri teknoloji özelliklerle donatılmış Mobiliz Araç Takip sistemi ve Filo Yönetim Sistemi, günümüzde kamu ve özel sektörün önde gelen kuruluşlarının tercihi haline dönüşmüştür. Birçok lojistik firma ya da operasyonlarında lojistik paya sahip olan firmalar, Mobiliz' in sunduğu teknolojiye yatırım yapmaktadır. Mobiliz tarafından geliştirilen çözümler ile firmalar, araçlarının tüm ürün dağıtım operasyonunu, performanslarını, ürünlerin kalitesini kontrol altına alabilmektedir. Mobiliz' in tercih edilmesinde en ayrıcalıklı nedenler arasında Filo Takip Sistemi teknolojisi Mobiliz tarafından sürekli olarak geliştirilmesi ve müşterilerinin içinde bulundukları sektörlere özel olarak ihtiyaçlara yönelik takip çözümleri üretebilmesi yer almaktadır.

Araç takip sistemi seçiminin, sadece bir cihaz almaktan ziyade uzun yıllar sürecek bir hizmet alımı olduğunun bilinciyle hareket eden kuruluşlar, alım kararı verecekleri şirketin kalıcılığı, Ar-Ge’ye verdiği önem, bu konudaki birikimi, en son teknolojinin takibi ile satış sonrası hizmetlerin önemini bilmekte ve kararlarını bu doğrultuda vermektedir. Araç takip sistemleri teknolojisini Türkiye’de ilk geliştiren kişilerin 25 yılı aşkın Ar-Ge deneyimi ile 2004 yılında kurduğu Mobiliz’de bugün gelinen nokta, uzmanlarca geliştirilmiş dünyanın en iddialı kullanıcı arayüzüne ve sistem performansına sahip Mobiliz NG (Next Generation) takip sistemidir. Bu nedenle, çoğu sektör liderlerinden oluşan ulusal ve uluslararası pek çok saygın kuruluşun tercihi olmuştur. Toplamda 15.000’in üzerinde firmada 350.000’in üzerinde araçta sistemleri kullanılan Mobiliz, Türkiye’nin en büyük araç filosuna sahip Türk Telekom’un sistemini de kurma ve aynı zamanda yurtdışında bir Türk firmasının sağlamış olduğu en büyük araç takip sistemini kurmuş olma özelliğine sahiptir.

Araç Takip Sistemi 7/24 Türkiye'de

Türkiye'de Araç izleme ve filo yönetim sistemimde ilkleri getiren Mobiliz' in, müşterilerine sağladığı uydudan araç izleme hizmetinin yanı sıra firmaların kullanmakta oldukları kurumsal kaynak yazılımlarına takip sistemi entegrasyonu sağlama kabiliyeti de tercih sebebi olmasında etkili önemli nedenlerdendir. Türkiye' nin Araç Takip Operatörü Mobiliz'in sunduğu ve Mobiliz teknolojisi tarafından geliştirilenler arasında kullanıcıların her an 7/24 kolaylıkla ulaşabildikleri ilk web tabanlı filo takip sistem yazılımı, doğru rölanti takibi, yakıt tüketimi, tank seviyesi, motor devri gibi kritik bilgilerin araç bilgisayarından CANbus uygulamaları ile uzaktan ulaşılabilmesi entegre navigasyon sistemi, takip sistemine dijital takograf cihazı entegrasyonu, mobil güvenlik hizmeti ve saha ekibi yönetimi ile entegre takip sistemi uygulamaları, filo takip yazılımına dayalı şok sensörü sayesinde sert fren, savrulma, ani araç kalkışı ve kaza tespitinin yapılması gibi yüksek sayıda ileri teknoloji uygulamalar gelmektedir. Günümüzde araç filosu bulunan her firmanın kendi sektörüne özel raporlamaları müşterilerinin bilgisine sunması gerekir.

Filo disiplinini ve verimini artırma amacına yönelik bu raporlamaların doğru olarak sunulabilmesi için araç, sürücü ve yüke ait lokasyon bilgilerinin yanı sıra yakıt tüketimi bilgilerinin, sürücü ihlalleri, çalışma ve dinlenme sürelerinin doğru zamanlı olarak sunulması gerekmektedir. Mobiliz' in Araç izleme Sistemi ile müşterilerine özel olarak sunduğu gerçek zamanlı doğru bilgiler sayesinde filosu olan şirketlerin yakıt giderlerinde büyük oranda düşüş sağlanmakta, filo disiplini ve verimliliğinde artış göstermektedir. Araç takip sistemi opsiyonel olan ve entegre edilebilen navigasyon sistemi sayesinde merkez ve sürücü arasındaki ses haberleşmesi maliyeti en aza indirilmekte, sürücünün gideceğe yer bilgisinin merkezden navigasyon birimine iletilmesi ile en uygun rota ile hedefe ulaşılması sağlanabilmektedir. Mobiliz Filo Yönetim Sistemi'nde bulunan Araç Bakım Modülü sayesinde araçların mesafe veya zaman bazlı bakım uyarısı yapılabilmekte ve böylece araçların bakımlarının zamanında yapılması sağlanarak çevreyi korumaya katkı sağlanmaktadır. Sürücü hatalarının azalması ile işlerde verimlik artmakta, bazı nedenlerden kaynaklanan işgücü kayıplarını engelleyebilmektedir. Türkiye'nin Filo Takip Operatörü Mobiliz, sektörlerinde öncü olan birçok markayı daha müşteri portföyüne alarak hızlı bir şekilde büyümekte ve filo takip sisteminde müşteri memnuniyeti sağlamak için müşterilerine bugüne kadar diğer takip sistemi firmasından alamadığı şekilde hizmetleri sunmaktadır.

Araç Takip Sistemi İle Verimliliğinizi Arttırabilirsiniz

Filo takip sistemleri tercih eden firmalar birçok avantajı bir arada yaşamaktadırlar. Büyük firmaların vazgeçilmezi olan bu sistemler aynı zamanda gelişmekte olan firmalarında tercihlerindendir. Bu sistemler yardımıyla geniş filolara sahip şirketler filolarını güvenli bir şekilde gözetim ve kontrol altında tutabilirler. Sistemin sunduğu ayrıcalıklar yardımı ile filoya bağlı tüm araçların anlık güzergahları, izledikleri rotalar, araçların stop ettirildiği anlar anında öğrenilebilir. Sistem yardımıyla araçların günlük, aylık, yıllık bazda yakıt harcamaları, kaç km yol aldıkları gibi birçok bilgiye ulaşılabilmektedir. Buna bağlı olarak firmalar karlılıklarını arttırabilmek için yakıt tasarrufuna gidebilirler. Filonun yol güzergahını belirlerken en kestirme yollar güncel haritalar yardımıyla belirlenirken aynı yol üzerindeki uğrama yerlerinin aynı araçlara atanması ile yakıt karlılığı sağlanabilir. Böylelikle aynı bölgeye birden fazla aracın gönderilmesinin önüne geçilmiş olur.

Bu sistemin en önemli avantajlarından birisi de personellerin performansının ölçülebilmesidir. Personel denetimi olmayan firmalarda çalışanların denetimsizlikten kaynaklanan performans düşüklükleri görülebilmektedir. Denetim altında olduğunu ve kontrol edildiğini bilen bireyler çok daha verimli bir şekilde iş güçlerini kullanmaktadırlar. Bu sistem yardımıyla firmada çalışan filoya dahil tüm personelin performansları ölçülebilir. Sistemden alınabilen ayrıntılı raporlamalar ile hangi araç kaç saat çalışmış, kaç km yol yapmış gibi ayrıntılar belirlenebilirken, aynı zamanda zamansız verilen molalar , normalinin üzerindeki mola saatleri araçların aktif olmadıkları anlar tespit edilebilir. Böylelikle saha operasyonları daha etkin ve verimli yönetilebilir. Bu denetim sayesinde işgücü verimliliği de arttırılmaktadır.

Sistem yardımıyla,

Araçların kaç km yol aldıkları
Araçların ortalama hızları
Araçların anlık hangi noktada oldukları
Araç içi sıcaklık
Araçtaki çalışan ile mesajlaşma imkanı
gibi ayrıcalıklara ulaşabilirsiniz

Size En Uygun Araç Takip Sistemi Paketini Tercih Edin

Mobiliz takip sistemi paketlerinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz paketin içeriğine göre sizlere sunulacak hizmetler farklılık gösterebilmektedir. Düzenli raporlamaları alabileceğiniz sizlere en verimli sonuçları sunacak olan paketlerimizi tercih ederek işyerinizde verimliliği arttırabilirsiniz. Yapacak olduğunuz iş planlamalarında bu sistemin sizlere sunmuş olduğu raporları temel alabilirsiniz. Böylelikle en az maliyetle filonuzu en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Mobiliz Araç Takip Sistemleri İle Hızla Büyüyen Firmalar

Gelişmekte olan firmalar bünyelerine yeni personel almaya başladıklarında, filolarını genişlettiklerinde denetim mekanizmalarını kaybetmeye başlayabilirler. Bu nedenle firmalar büyüme yolundaki süreçlerinde denetimi üst seviyede tutmalıdırlar. Personel denetim içerisinde olduğunun bilincine vardığında çok daha verimli bir iş gücüyle çalışmaktadır. Firmaya ait araçların olandan daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi iyi bir iş planı ile mümkündür. Mobiliz'in sizlere sunmuş olduğu imkanlar ile bu ayrıcalığı sizde firmanızda sağlayabilirsiniz. Filo takip sistemleri anlık satış yapan firmalarca da tercih edilmektedir. Bu sistem yardımıyla anlık olarak ulaşan siparişlerin olduğu noktalara en yakın araçlar harita üzerinden tespit edilebilir. Böylelikle yakıt ve zaman tasarrufu sağlayarak o noktaya en yakın olan araç yönlendirilir. Bu hem müşteri memnuniyeti sağlarken aynı zamanda firma içinde çok daha karlı bir satışa dönüşmektedir.

Sizlerde firmanızın rakiplerinize göre bir adım önde olmasını istiyorsanız, sektörünüzde çok daha başarılı işlere imza atmak istiyorsanız Mobiliz farkını tercih edin. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile geliştirilen uzman mobil takip sisteminden yararlanın. Firmanız için en iyi yatırım karşılığını kat ve kat alabileceğiniz yatırımlardır. Bu nedenle kuruluşunuzdan itibaren geç kalmadan bu sistemi tercih edebilirsiniz. Bir araç içinde bin araç için de Mobiliz Araç Takip Sistemi'nin sağladığı faydalardan yararlanabilirsiniz. Saymış olduğumuz birçok avantajı birlikte sağlayan bu sistemler ile işletmenizi verimli şekilde yönetilmesine katkıda bulunun.

Ücretsiz Demo Talep Edin.

Ücretsiz Demo ve Fiyat Teklif Talebiniz için bizimle iletişime geçin.